14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

COVID-19 në Kosovë/ Vazhdon rënia e rasteve aktive – aktualisht 1144

Në Kosovë po vazhdon bilanci pozitiv i situatës epidemiologjike me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shëruar 46 pacientë derisa nga 711 të testuar për koronavirus ka pasur vetëm 33 të infektuar.

Fakt tjetër pozitiv në këto 24 orë është fakti se nuk ka pasur asnjë vdekje të pacientëve me COVID-19.

Numri total i rasteve pozitive është 15.971 raste nga 73.287 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 638 raste të vdekjes.

Në anën tjetër, numri i pacientëve të shëruar me koronavirus deri më sot është 14,189 raste.

Së këndejmi, numri i rasteve aktive është 1144.

Më Shumë

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Gjendet i vdekur në banesë një person në Prizren

Një person është gjetur i vdekur në Prizren.Ai kishte ardhur nga mërgimi. Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se bëhet fjalë për mërgimtarin A. V....

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit