8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Daka : Zgjedhjet sa më vonë aq më mirë

ValdeteDaka-zgjedhjetKryetarja e KQZ’së Vadete Daka ka thënë senëse zgjedhjet parlamentare mbahen shpejtë do të ishte sfidues organizimi i tyre nga ky institucion.

“Zgjedhjet e shpejta janë sfidë për neve.Na duhet kohë për të bërë harmonizimin e legjislacionit, trajnimin e stafit, informimin …. mendoj se do të jetë sfiduese …” ka thënë Daka për Televizionin publik.

E pyetur nëse e di se kur do të mbahen zgjedhjet Daka ka thënë se “këtë askush nuk e di”

Por cila është data që e preferon KQZ ja për këtëproces.

“Sa më vonë për neve më mirë …” ka thënë ajo.

Daka nuk beson se do të kryhet reforma zgjedhore që e kishin nisur partitë politike më 2011.

“Do të ketë ndryshime të vogla teknike…” ka thënë ajo.

Më Shumë

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

“Jo për ju, por për të mbrojtur flamurin”

Kombëtarja shqiptare po kalon një periudhë të vështirë. Kuqezinjtë zhgënjyen totalisht në këtë edicion të Nations League, duke u renditur në vendin e 3-të. Në...

Vranët dhe me shi

Bota sot

Lajmet e Fundit