25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

PDK-ja në Has, propozon pesë kandidatë për Qeverinë “Muja III”

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës(PDK), Dega në Has ka propozuar pesë kandidatë për drejtor të Ekzekutivit të Prizrenit.

“PrizrenPress” ka arritur t’i sigurojë emrat e kandidatëve të cilët synojnë të jenë pjesë e Qeverisë “Muja III”.

Për drejtor të Drejtorisë së Shërbimeve Publike, është propozuar, Remzi Braha, për Administratë, Fran Përgjoka, Kulturë Rini dhe Sport,Hysen Kabashi, Urbanizëm, Haziz Likaj dhe për drejtor të Inspektoriatit, Ismet Morina.

Emrat e kandidatëve janë dorëzuar në Degën e PDK-së në Prizren.
Dega e PDK-së në Zhur dhe ajo në Has, në mbledhjen e fundit të Kryesisë në Prizren nuk kanë propozuar asnjë emër për drejtor të Ekzekutivit.

Përfaqësuesit e këtyre dy degëve kanë kërkuar kohë që t’i sjellin emrat e propozuar për Qeverinë “Muja III”./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Brenda javës hiqen kontrollet në të gjitha pikat kufitare me Shqipërinë

Sezoni turistik ka rritur ndjeshëm fluksin në pikën e kalimit të kufitar në mes të Shqipërisë dhe Kosovës në Qafë Morinës. Ndryshe nga regjimi i...

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Lajmet e Fundit