0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Dama Helen

Helen-Mirren-637x424Është cilësuar si një nga aktoret më të mira të gjeneratës së saj. Por, të mendosh për pamjen e kuruar deri në detaj, ndoshta askujt nuk i shkon ndërmend se fituesja e Çmimit Oscar në vitin 2007, Helen Mirren, kujdeset vetë për flokët.

Në një intervistë të fundit, aktorja angleze tregon se i pret flokët vetë dhe se vetëm kështu ndihet rehat.

“Jo gjithmonë, por në pjesën më të madhe të rasteve i pres flokët vetë. Nuk e duroj dot faktin që të shkoj te parukuerja çdo gjashtë javë, kështu që shkoj një herë në vit.”
“Herët e tjera nxjerr gërshërët dhe i rregulloj vetë. Ndodh që t’i presë një mëngjes më pas, nga një event që kam kaluar në tapetin e kuq”.
Po ashtu, Mirren tregon se edhe ngjyrën e flokëve mundohet ta rregullojë vetë.

Më Shumë

Prizren, 15 aktakuza kundër 19 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjetekatër (74) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa, me...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lajmet e Fundit