2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Deklarohet pronari i ri i Lirisë së Prizrenit

Klubi futbollistik Liria e Prizrenit është bërë me pronar të ri.

Kjo është njoftuar sot në një konferencë për shtyp të organizuar nga klubi prizrenas, shkruan Gazeta Express.

Raman Kiqe-KA-Sportmanagment është shpallur fitues për marrjen në pronësi e menaxhim të KF Liria.

Në garë ishin dy kandidatë, Agim Buduri dhe Rahman Kices. Buduri në fund mori 392 pikë, kurse Raman Kiqe 566.

Pasi u bë pronari i ri i klubit prizrenas, ka ardhur edhe deklarata e Rahman Kices.

“Ka përfunduar tani tenderi i privatizimit te Klubit FC LIRIA, klubi më i vjetër i futbollit në Kosovë. Nga sot u bëra President i Klubit FC LIRIA dhe pronar i FC LIRIA Sh.P.K. Shpresojme se do ta sjellim klubin tone ne piket e suksesshme qe meriton sa me shpejt”, shkroi Kice në profilin e tij në Facebook.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

 

Më Shumë

Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot i vranët dhe me intervale me diell. “Në mëngjes parashihet që në shumë territore të ketë...

KEDS del me njoftim se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Prizren – shkak reshjet e borës

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) ka dalur me një njoftim pas reshjeve të borës në vend. KEDS ka njoftur se për shkak...

Lajmet e Fundit