15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Deputetët serbë paralajmërojnë bojkotim të seancës

KuvendiKosoves5-27Konsensusin mes partive shqiptare për miratimin e amendamenteve për ndryshimin e Kushtetutës për FAK-un mund ta prishin partitë minoritare në Kuvendin e Kosovës, pa votën e të cilëve nuk mund të hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese.

Deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës kanë thënë ta kenë ndarë mendjen për bojkotimin e seancës, të hënën, kur votohet për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, shkruan “Koha Ditore”.

Kjo do të çonte në dështimin e miratimit të amendamenteve kushtetuese.

Në përpjekjen për t’u ndryshuar mendjen minoriteteve para seancës do të mblidhen sërish liderët e partive politike/koha ditore/

Më Shumë

Ndahen afro 700 mijë euro për ndërtimin e rrugës që shpie tek “Ujëvara e Mirushës”

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka pritur në takim kryetarin e Malishevës, Ekrem Kastrati. Durmishi dhe Kastrati, nënshkruan memorandumin e mirëkuptimit me Komunën e Malishevës...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Bylykbashi

Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për shërim. Ndërsa lajmin për...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit