19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Deputeti kanadez kërkon falje pasi u lidh në seancë virtualisht nga tualeti

Deputeti liberal Shafqat Ali u kritikua nga një koleg i tij i partisë konservatore të premten, pasi deputetët e kanë vërejtur se prapavija e tij ishte banjo e ndërtesës.

Ky është deputeti i dytë liberal që brenda dy vite kapet në një situatë të sikletshme derisa janë në paraqitje online.

Ali, një ish-tregtar i pasurive të paluajtshme 55-vjeçar, u zgjodh vitin e kaluar për të shërbyer në rajonin veriperëndimor të Torontos.

Ky incident ka ndodhur derisa zhvillohet një debat për një projektligj në Dhomën e Komunave. Ali pas reagimeve të kolegëve të tij kishte thirr në Kuvend dhe kishte kërkuar falje për veprimin e tij, dhe falja i është pranuar, shkruan BBC,

Më Shumë

Lansohet projekti e-Twinning, bashkëpunim arsimor me 40 shtete evropiane

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, bashkë me përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Johannes Madsen, e kanë bërë...

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani. Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra...

Lajmet e Fundit