9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Dëshironi seksin anash apo në shpejtësi?

cifti 10Jeta e shëndetshme seksuale është pjesë e rëndësishme e martesës apo e lidhjes. Ato që i bëni në dhomën e gjumit saktësisht mund të zbulojnë shumë për marrëdhënien tuaj.
Ekspertët shpjegojnë se çfarë do të thotë poza juaj e preferuar për ju dhe për partnerin tuaj.

Poza misionare
Martesa juaj është stabile, mirëpo keni kaluar në rutinë. “Dashuria, të cilën çiftet e ndiejnë ndaj njëri-tjetrit nga viti në vit është thelluar, mirëpo pak eksperimentime në dhomën e gjumit nuk do të ishte keq”, thotë ekspertja e seksit dhe e lidhjeve, Nikki Ransossm-Alfred.

Poza e kaubojit
Jeni persona që keni vetëbesim dhe dëshironi të eksperimentoni. “Lidhja e këtyre çifteve bazohet në kompromise dhe në besim reciprok. Problemet i zgjidhin bashkërisht”, thotë Stacy Rybchin, themeluese e portalit My Secret Luxury, transmeton Telegrafi.

‘Doggy style’
Marrëdhënia e çifteve që e praktikojnë këtë pozë janë përplot momente aventuriere. Janë të hapur dhe të sinqertë në seks, por edhe në të gjitha fushat e jetës. Janë të sigurt në seksualitetin e tyre dhe nuk turpërohen nga trupi i tyre, andaj pa kurrfarë hezitimi kënaqen në dhomën e gjumit.

Poza anash
Poza në të cilën çiftet shtrihen anash, me ç’rast mashkulli është nga prapa, mundëson intimitet të llojit të veçantë. Janë të kujdesshëm dhe besnikë ndaj njëri-tjetrit, pastaj vazhdimisht kanë nevojë për kontakt fizik dhe emocional.

Seksi në shpejtësi
Këtyre çifteve me siguri epshi nuk u mungon. Nën dush, në veturë apo në tavolinë të kuzhinës, në çdo çast do ta shfrytëzojnë për seks. Lidhja u është dinamike, epshore dhe mbi të gjitha spontane.

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë, ka konfirmuar Giuseppe Marotta, drejtori menaxhues i Inter-it. Belgu u dërgua në huazim te ish-klubi i...

Lajmet e Fundit