4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Dhe vërtitet njeriu

Poezi e shkruar nga Dritëro Agolli.

Dhe vërtitet njeriu
nga një rrugë në tjetrën
dhe nga vendi në vend.

Nga jugu, veriu
Tërë jetën

S`është as ujk
as çakall dhe as dhelpër,
veçse ha dhe e hanë
tek vërtitet me shokë apo vetëm,
larg apo pranë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit