1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Dialogu kushtëzon koalicionin e ardhshëm qeverisës

Prishtine beogradPërfaqësuesit ndërkombëtarë vazhdojnë të interesohen jo vetëm për formulen e ardhshme qeverisësë, por edhe për politikat dhe pozicionin që akterët e qeverisë së re do të mbanin në raport me Serbinë.

Faktori ndërkombëtar insiston që qeveria e re të ketë një nga objektivat e veta vazhdimin e dialogut me Serbinë dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura. Politikat e bashkëpunimit ndërfqinjësor, sipas përfaqësuese ndërkombëtarë, janë të domosdoshme për vendet që aspirojnë integrimet evropiane./Tribuna/

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Lajmet e Fundit