19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Dita e Çlirimit të Suharekës, Muharremaj kujton dëshmorët e nderon invalidët e luftës së UÇK-së

13 Qershori shënon Ditën e Çlirimit të Suharekës, ku për nder të kësaj dite përkujtohen dëshmorët dhe martirët e kësaj komune.

Si çdo vit, edhe këtë herë pati aktivitete të shumta në krye me kryetarin e komunës, Bali Muharremaj.

  1. Muharremaj së bashku me shoqatën e Invalidëve të Luftës së UÇK-së nderuan me mirënjohje invalidët e luftës së UÇK-së.

Kryetari për nder të kësaj dite kujtoi dëshmorët e Suharekës, të cilët ranë për liri.

Ndryshe, qyteti i Suharekës është stolisur me flamuj për këtë ditë të veçantë.

Më Shumë

Çfarë po kurdisin pas kaq vitesh Rozana dhe Noizy?

Dy këngëtarët e hitit “Mr Yesterday”, Noizy dhe Rozana Radi janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së fundmi. Bashkëpunimet e tyre kanë patur...

Gruaja rrah burrin në Rahovec, ai strehohet te vëllai

Një burrë ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga gruaja e tij në Rahovec. Sipas policisë, e dyshuara ka mohuar se ka ushtruar dhunë ndaj burrit...

Lajmet e Fundit