13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Do befasoheni sa para fituan bankat kosovare vetëm gjatë kohës së pandemisë

“Expose” – prodhim i Gazeta Blic, ka sjellur dokumentarin “Hajnia” e bankave në kohë pandemie.

Në këtë dokumentar janë sjellur detaje ekskluzive mbi fitimet marramendëse të bankave kosovare në periudhën e pandemisë COVID-19.

Gjatë periudhës janar-qershor, bankat në Kosovë, kanë fituar hiç më pak se milionë euro të pastëra.

Për më keq, një fitim i tillë është bërë edhe gjatë periudhës së njejtë të vitit të kaluar, që do të thotë se ky biznes është nga të vetmit që nuk janë prekur aspak nga pandemia COVID-19.

Një gjë e tillë është parë si vjedhje, si nga ana disa politikanëve të cilët u deklaruan për këtë dokumenar, por po ashtu edhe nga ekspertë të ekonomisë dhe gazetarë.

Janë sjellur detaje ekskluzive mbi mënyrën se si operuan bankat në kohën e pandemisë në Kosovë.

Kanë folur ekspertë të kësaj fushe.

Kanë akuzuar shtetin se i kanë lënë bankat që t’i vjedhin qytetarët, në periudhën më të vështirë financiare, tash e sa kohë për ta.

Më Shumë

Një gazetar ideal

Shkruan: Lutfi Dervishi Nuk ka një botë ideale. Të flasësh për idealizëm në një kohë kur kjo fjalë tingëllon si fyerje rrezikon të ngjash sikur...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit. https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-regjistrimin-e-nxenesve-te-rinj/ • Fsh. Piranë, Prizren 28.03.2023-12:40....

Enigmë

Lajmet e Fundit