20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Dogana sekuestron 33 telefona në aeroport

Njësitet Anti-kontrabandë të Doganës kanë sekuestruar 33 telefona të mençur gjatë një kontrolle në aeroport, teksa është tentuar që të njëjtit të kontrabandohen.

Sipas njoftimit të Doganës së Kosovës, malli është sekuestruar dhe lëna është referuar në procedurë kundërvajtëse.

“Njësitet Antikontrabande të Doganës gjatë kontrolleve në pikëkalimin kufitar të Aeroportit kanë zbuluar një tentim kontrabandimi të telefonave, ku në e rast është arritur të identifikohet dhe parandalohet kontrabandimi i 33 telefonave / Smart Phone. Malli është sekuestruar dhe lënda është referuar në procedurë kundërvajtëse”, thuhet në njoftimin e Doganës.

Më Shumë

Gola në fushë e grushta jashtë, derbi i Londrës spektakël pa fitues

Barazim 2-2 në derbin e zjarrtë të Londrës mes Chelsea dhe Tottenham, përballje që pati gjithçka brenda saj. Gola të bukur, raste flagrante të...

Totaj dëgjon kërkesat e banorëve të Hasit për buxhetin e vitit 2023

Komuna e Prizrenit ka nisur dje dëgjimet publike me qytetarë për përgatitjen e buxhetit të vitit 2023 Nën organizim të drejtorisë për Ekonomi dhe Financa,...

Lajmet e Fundit