7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Në Itali e bëjnë të kryer, Paul Pogba rikthehet te Juventusi

Sërish me parametra zero, këtë herë pas gjashtë vitesh dhe pasi kishin arkëtuar 105 milionë euro. Torino është habitati i Paul Pogba.

Mesfushori ka marrë oferta më të larta financiare, por në fund ka zgjedhur Juventusin ku do të jetë në qendër të projektit.

“La Gazzetta dello Sport” shkruan Pogba ka rënë dakord për një kontratë 3-vjeccare me klubin nga Torino.

Mesfushori, i cili largohet i lirë nga Manchester United, do të përfitojë 7.5 milionë euro në sezon, me bonuse kjo shifër i shkon deri në 10 milionë euro.

Më Shumë

Jasharaj: Kam frikë se mund të fillojë një grevë e heshtur tek mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj, ka thënë se mësimdhënësit janë tejet të pakënaqur me Ligjin e Pagave dhe...

Liria e Prizrenit nuk dorëzohet, prezanton tre prurje cilësore

Liria e Prizrenit është e fundit në tabelë, por ata vazhdojnë të kenë shpresa për mbijetesën dhe për këtë arsyeje po bëjnë përforcime. Skuadra prizrenase...

Lajmet e Fundit