19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Dokufesti gjallëron Prizrenin (foto)

Më 4 gusht, në Prizen ka nisur Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtë, Dokufest.

Inteligjenca artificiale, që është motoja e këtij edicioni, pritet të sjellë debate interesante në panelet e shumta.

Ky festival, që zgjat dhjetë ditë, çdo vit tërheq mijëra vizitorë nga e mbarë bota.

Foto: Refki Alija/REL

May be an image of one or more people

Më Shumë

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Rrokulliset kamioni në rrugën Shtime – Prizren, dy të lënduarit dërgohen në QKUK

Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Lajmet e Fundit