4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Dokumentar i ri për Prince

Një dokumentar i ri do të realizohet për legjenden e muzikës amerikane, Prince.

Ky dokumentar do të jetë një kronikë e vitit të fundit të jetës së muzikantit nga Minnesota.

Prince vdiq më 21 prill të vitit 2016, në moshën 57 vjeçare, nga një mbidozë aksidentale e opioideve.

Dokumentari po ashtu do ta përfshijë edhe performancën e tij të fshehtë në Shtëpinë e Bardhë dhe turneun e tij të fundit “Piano & A Microphone”.

Interesante

Më Shumë

Shkelet një këmbësor në Suharekë

Një këmbësor është shkelur me veturë në Suharekë. “Këmbësori mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi që në vendkalim ishte goditur nga një veturë e...

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Lajmet e Fundit