16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Dortmund kërkon yllin e Eintracht

Mesfushori i Eintracht Frankfurt, Daichi Kamada është duke u lidhur me një kalim te Borussia Dortmund.

Sipas “Sport1”, Kamada është në krye të listës së ngushtë të Dortmund-it. Sipas raportit, ende nuk ka kontakte me Frankfurt-in, por ka pasur bisedime mes verdhezinjëve dhe agjentit të lojtarit.

Eintracht thuhet se dëshiron të rinovojë kontratën me japonezin, i cili përfundon kontratën me klubin në verën e 2023.

Megjithatë, 26-vjeçari nuk preferon qëndrimin më të gjatë në “Deutsche Bank Park” dhe kërkon një aventurë të re.

Këtë sezon, Kamada është paraqitur në 20 ndeshje në të gjitha garat me Eintracht-in. 12 gola dhe tre asistime mbajnë emrin e tij.

Një numër i konsiderueshëm klubesh të tjera, duke përfshirë Everton, Villarreal dhe Benfica, gjithashtu janë të interesuar për Kamada-n.

Më Shumë

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Lajmet e Fundit