3.1 C
Prizren
E shtunë, 17 Prill, 2021

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

 

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE STAR Superligës së Kosovës në basketboll, ku fituesi u vendos pas dy vazhdimeve.

Mysafirët e nisën ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 23:31. Por, kundërpërgjigja e vendasve nuk vonoi shumë dhe me të njëjtën monedhë iu revanshua në periudhën e dytë, 28:22, derisa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 51:53.
Lojë e barabartë u zhvillua në periudhën e tretë deri në dy minutat e fundit të kësaj pjese, ku Trepça arrin epërsi prej pesë pikëve, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 75:70. Mitrovicasit arritën epërsinë më të lartë 81:72, por Prizreni nuk u dorëzua dhe me një seri të suksesshme kalon në epërsi 81:82. Deri në çastet e fundit të 10 minutave të fundit u zhvillua përballje dramatike, por pa fitues 89:89 dhe ndeshja shkon në vazhdime.

Drama në ‘Minatori’ vazhdoi edhe në vazhdime, por sërish pa fitues. Dy skuadrat shënuan nga nëntë pikë. Lojë interesante u zhvillua edhe në vazhdimin e dytë, por loja e mirë e Ivan Koljeviq ndihmoi Trepçën të shënojë fitore shumë të rëndësishme me shifrat 116:114.

Te Trepça u dalluan Stavros Toutzaiarkis me 30 pikë e 22 kërcime, Ivan Koljeviq me 28 pikë e 11 asistime dhe Drilon Hajrizi me 22 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asistime, kurse te Ponte Prizreni u dalluan Divine Myles me 29 pikë e 10 kërcime, Kwame Vaughn me 27 pikë dhe Josh Martin me 15 pikë e 16 kërcime.

Trepça ka tetë fitore dhe 13 humbje, kurse Ponte Prizreni 13 fitore dhe shtatë humbje.

Më Shumë

Atletet e Messit në ankand për 60,000 euro

Atletet që Lionel Messi kishte veshur ndërsa shënoi golin e tij të 644-të për Barcelonën që ishte rekordi për më së shumti gola për...

Haskuka i quan analfabetë Zafir Berishën dhe Bilall Sherifin

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka i ka quajtur analfabetë kryetarin e Nismës në këtë qytet Zafir Berishën dhe zyrtarin tjetër të këtij subjekti politik...

“Sallat e dasmave nuk do të funksionojnë deri me vaksinimin e 60% të popullsisë”

Pas takimit të kryetarit të Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës, Hysen Sogojeva me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë Arben Vitia, kanë dalur...

Neymar konfirmon se do të rinovojë kontratën me PSG-n

Sulmuesi brazilian Neymar ka bërë të ditur se së shpejti do të rinovojë kontratën me skuadrën e Paris Saint-Germainit. Neymar ka thënë se po ndihet...

FOTO/ Dezinfektues dhe në namaz të ndarë, sërish në një Ramazan ndryshe

13 Prilli shënoi nisjen e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Miliona besimtarë në të gjithë botën, sot, i janë nënshtruar agjërimit. Por ky i këtij...

Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani në 20 vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Presidenti amerikan Joe Biden do të tërheqë të gjitha trupat amerikane nga Afganistani gjatë muajve të ardhshëm. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane...

Në Suharekë janë vaksinuar 42 persona mbi moshën 85 vjeç

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mbajtur takimin e radhës me drejtorët e drejtorive komunale. Gjatë takimit përveç tjerash u tha se së...

Gjendet i vdekur një person në Lladroc të Malishevës, pranë tij edhe një pistoletë

Policia e Kosovës po heton vdekjen e dyshimtë të një personi. Një burrë u gjet i vdekur në Lladroc të Malishevës dhe afër kishte një...

Nagavci: Mësimi sot filloi pa pengesa, për javën e ardhshme do të vendoset sipas rekomandimeve

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se në këtë formë të mësimit do të vazhdohet këtë javë,...

Personeli shëndetësor dhe të moshuarit në Prizren hezitojnë të vaksinohen

Doktori Arsim Berisha, ka thënë se vaksinimi në Prizren ka filluar sipas planit të Ministrisë së Shëndetësisë me 2 prill dhe po vazhdon në...

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit kërkesë Qeverisë: Të hënën të hapen edhe sallat e dasmave

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës, përmes një komunikate për medie, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të hënën të hapen të...

14 të vdekur nga COVID-19, në mesin e tyre 2 janë të Prizrenit

Katërmbëdhjetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Në...

Prizren, kafiteritë e mbyllura, turistët vërshojnë sheshin (VIDEO)

Sheshet kryesore të Prizrenit u mbushën përplot njerëz të dielën. Masat anti COVID duket se nuk po e ndalojnë grumbullimin e njerëzve që kohën me...

I jepet lamtumira Princit Philip, fotot nga ceremonia mortore

Ka përfunduar funerali mbretëror i princit Philip, i cili u nda nga jeta javën e shkuar në moshën 99-vjecare. Mbretëresha i dha lamtumirën bashkëshortit dhe...

Ndërroi jetë veterani i arsimit nga Zymi i Hasit, Ramadan Çollaku

Në moshën 86 vjeçare ka ndërruar jetë sot veterani i arsimit, Ramadan Çollaku, nga Zymi i Hasit. I ndjeri ishte arsimtar për rreth 40 vite...

Kapet me marihuanë, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren pasi që tek i njëjti janë gjetur dhe sekuestruar një qese plastike me 0.84 gram substance narkotike të...

Lajmet e Fundit