0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Dueli verdhezi në Therandë

Të mërkurën (sot) do të zhvillohet ndeshja e mbetur e javës së dhjetë të Prince Caffe Superligës ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës.

Sfida zhvillohet nga ora 19:00 në Therandë, ku pritet të jetë shumë interesante, duke marrë parasysh synimet e mëdha të dy skuadrave.

Ylli fitoi titullin në Kosovë, kurse Peja fitoi Ligën Unike, andaj pritet një duel interesant mes dy skuadrave verdhezi.

Therandasit kanë shtatë fitore radhazi pas katër humbjeve radhazi, kurse pejanët kanë dhjetë fitore e dy humbje. Në këtë edicion, Peja ka shënuar një fitore ndaj Yllit, 73:57.

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn

Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United. PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për...

Lajmet e Fundit