30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Duka për herë të pestë kryetar i FSHF-së

Armand Duka do të vazhdojë të jetë në krye të Federatës shqiptare të futbollit.

55 vjeçari është rizgjedhur president i institucionit më të lartë të futbollit në Shqipëri për herë të pestë radhazi. Në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore që u mbajt të mërkurën, Duka mposhti kundërkandidatin, Bashkim Fino pas raundit të dytë, pasi në të parin, asnjëri prej kandidatëve nuk mori 2/3 e votave.

Duka u zgjodh në krye të Federatës shqiptare me 38 vota, ndërkaq për Bashkim Finon votuan 24 delegatë. 3 vota ishin të pavlefshme . Pasi u konfirmua në krye të FSHF-së, Duka premtoi punë edhe më të madhe gjatë katër vjetëve të ardhshme.

Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore e kanë përcjellë nga afër edhe përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s.

Gjatë ditës janë zgjedhur edhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv.

Rritet çmimi i naftës për 10 centë, ankohen fermerët

Çmimet e derivateve të naftës u rriten për afro 10 centë në ditët e fundit. Më së keqi këtë situatë përballen bujqit, të cilët...

Peja mposht Golden Eagle Yllin me përmbysje dhe kalon në finale

Peja është skuadra që do të luajë me Trepçën në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll. Kjo pasi skuadra pejane të premtën ia ka...

Lajmet e Fundit