2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Dy aksidente të trafikut në Prizren, katër të lënduar

Katër persona kanë marrë lëndime trupore në dy aksidente në Prizren.

Policia është duke zhvilluar hetimet .

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME

• Rr. Transite, Prizren 15.03.2022 – 07:55. I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka shkaktuar aksidentin duke goditur një automjet, të cilin ishte duke e drejtuar viktima mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit, lëndime kanë pësuar viktima dhe dy pasagjerët në automjetin tjetër, të cilët pas tretmanit mjekësor në emergjencën e spitalit në Prizren janë liruar.

• Rr. Ëesli Klark, Prizren 15.03.2022 – 15:11. Lëndime të lehta trupore ka pësuar viktima mashkull kosovar pasi i njëjti gjersa ishte duke drejtuar motoçikletën e tije, është goditur nga një veturë në lëvizje me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull kosovar. Viktima pas pranimit të tretmanit mjekësorë është liruar.

 

Më Shumë

Çfarë do të bëjë Budweiser me birrat e mbetura pas ndalimit të alkoolit nga Katari në Kupën e Botës?

Birra dhe futbolli zakonisht shkojnë krah për krah, por në Kupën e Botës Katar 2022 ky rregull i pashkruar u thye pasi vendi pritës...

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

Lajmet e Fundit