6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Përballje interesante në Ligën Unike

Në mesjavë zhvillohet java e 13-të në Ligën Unike. Takimi i parë është ndërmjet Kamza Basket dhe Rahovecit.

Skuadra e Kamzës ka dy fitore dhe dhjetë humbje, ndërsa Vreshtarët kanë pesë fitore e shtatë humbje dhe janë në formë shumë të mirë, duke kërkuar të renditen sa më lart për garat e rregullta. Kampioni Golden Eagle Ylli do të ndeshet me Tirana Neptun.

Ylli është në formë të jashtëzakonshme në Ligën Unike me 11 fitore dhe një humbje, ndërsa tiranasit kanë gjashtë fitore e gjashtë humbje. Të enjten Peja do të ndeshet me Vllazninë. Pejanët kanë nëntë fitore dhe tri humbje, kurse shkodranët kanë dy fitore e dhjetë humbje.

Ndeshja e fundit dhe më e barabarta e kësaj xhiroje në Ligën Unike zhvillohet ndërmjet Teutës dhe Prizrenit 16. Durrsakët kanë gjashtë fitore e gjashtë humbje, ndërsa prizrenasit kanë shtatë fitore e pesë humbje, andaj shihet si një përballje rivalizuese ndërmjet skuadrave që synojnë të renditen sa më lart për garat e rregullta, ndërsa zhvillohen 14 xhiro.

LIGA UNIKE E MESHKUJVE – Java 13

Të mërkurën takohen:
17:00 Kamza Basket – Rahoveci
19:00 Golden Eagle Ylli – Tirana Neptun

Të enjten takohen:
17:00 Peja – Vllaznia
19:00 Teuta – Prizreni 16

Më Shumë

Trajneri i Belgjikës analizon situatën e Lukakut

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, është i lumtur që Romelu Lukakun është rikthyer dhe shpreson që ylli i Interit të jetë i aftë për...

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Lajmet e Fundit