1.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Dy familje në Rahovec shtrinë dorën e pajtimit, Haradinaj publikon momentin

Sot në fshatin Zaqisht të Rahovecit ka ndodhur pajtimi i dy familjeve të cilët ishin në hasmëri mes vete.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka publikuar momentin kur familja Shala nga Zaqishta e Rahovecit fal gjakun e babait të tyre.

 

Në ngjarje të pranishëm janë parë edhe kryetari i kësaj komune, Smajl Latifi dhe deputeti i AAK-së, Pal Lekaj.

“Sot në Zaqisht të Rahovecit, Avdi Shala fali gjakun e babait dhe i shtriu dorën e pajtimit familjes së Daim Shalës. Falja është virtyt i joni kombëtar, nder e trimëri, që na mbajti të bashkuar. Qofshi faqebardhë!”, ka shkruar Haradinaj.

Më Shumë

Vërmicë:Kapet mbi gjysmë kilogrami ari gjatë tentim kontrabandës

Oficerët e Doganës  të dielën kanë parandaluar futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ari në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.   Sipas njoftimit, sasia ka qenë...

Kryqi i Kuq: Afganët do të luftojnë për jetën e tyre këtë dimër

Kushtet në Afganistanin e kontrolluar nga talibanët do të jenë më të këqija në vitin e ardhshëm dhe më shumë afganë do të luftojnë...

Lajmet e Fundit