3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Dy skenarët e PDK-së

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës, është duke menduar për dy skenarë se si do të veprojë, pasi Gjykata Kushtetuese të bëjë publik interpretimin për çështjen e mandatarit.

PDK pret që të marrë të drejtën të propozojë dy jerm mandatarin për qeveri ose planifikon ta bllokojë sërish procesin duke kërkuar interpretimin e Gjykatës për kryeparlamentar, shkruan Tribuna.

Më Shumë

Vetëvendosje: E ritheksojmë, jemi kundër themelimit te Asociacionit

Zyrtarë të lartë të Vetëvendosjes, Sekretari Organizativ, Alim Rama dhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku kanë takurar drejtorin e FES që pritet sot të...

Grabitësi i armatosur vodhi 10,000 euro nga filiali i institucionit financiar në Prizren

10,000 euro i ka marrë grabitësi në institucionin mikrofinanciar në Prizren të premten. Menaxherja e filialit ka thirrur policinë pasi personi i maskuar dhe i...

Lajmet e Fundit