-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kosova, pa qeveri stabile

QeveriaKosoves-NdertesaPavarësisht faktit se kush do të formojë Qeverinë e re të Kosovës, pas vendimit që do të jep Gjykata Kushtetuese , Partia Demokratike e Kosovës me koalicionin e saj, si fituese e zgjedhjeve te 8 qershorit, apo blloku opozitar LDK, AAK dhe Nisma, ajo nuk pritet të jetë funksionale dhe efikase.

Analistët shohin krizë numrash në Kuvend, prandaj rrezikohet të ketë një qeveri stabile dhe funksionale, shkruan Kosova Sot.

Kështu kanë vlerësuar analistët politik sipas të cilëve po shihet një ngërç politik në konstituimin e institucioneve, sidomos Qeverisë së re.

Më Shumë

Bëhen 24 vjet nga Konferenca e Rambujesë

Para 24 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të Parisit...

Drejtoresha e Arsimit në Prizren i përgjigjet LDK-së: Po propagandoni

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj-Gutaj, i ka hedhur poshtë akuzat e LDK-së, për shitjen e vendeve të punës. këto pretendime. Ajo...

Lajmet e Fundit