13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Dy të infektuar me COVID-19 po trajtohen me maskë CPAP në Spitalin e Prizrenit

Në Spitalin e Prizrenit dy të infektuar me COVID-19 duke u trajtuar me maskë me presion të lartë të oksigjenit CPAP.

Në raportin e Spitalit njoftohet se 31 pacientë po trajtohen me oksigjenoterapi, asnjë në respiratorë, 39 janë të konfirmuar me COVID-19, tetë të pakonfirmuar dhe 47 pacientë janë të shtrirë në Spital.

Sot tre pacientë nga Prizreni janë regjistruar të infektuar me COVID-19 nga Instituti i Shëndetësisë Publike.

Ndërsa në  gjithë Kosovën 71 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 199 janë shëruar dhe një ka vdekur.

Më Shumë

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Një delegacion nga Austria viziton komunën e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovës, Christoph Weidinger, kryetarin e Kuvendit të Austrisë së...

Lajmet e Fundit