-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Dy të mitur kapen me drogë në Rahovec

Dy persona janë kapur me drogë në Rahovec.

Të dyshuarit janë të moshës së mitur, të cilët kanë përfunduar në ndalim policor.

Gjatë aksionit për kapjen e tyre, janë gjetur dhe sekuestruar një qese me marihuanë, grinder për bluarje të narkotikëve dhe disa telefona.

Pas përfundimit të proceduarve policore, të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre lidhur me veprën me të cilën ngarkohen.

Ndaj tyre, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim për inicimin e rastit ndaj tyre për veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e substancave narkotike, psikotrope ose analoge.”GS

Më Shumë

Kurti: Pas sulmit terrorist, prioriteti i Kosovës është siguria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës që i ka bërë Komunës së Gjilanit, ka folur edhe për çështjen e dialogut. Shefi i...

Arrestohet një i dyshuar për dhunë familjare në Rahovec

Policia e Kosovës në Rahovec ka arrestuar një person për dhunë familjare dhe ka sekuestruar disa armë. Sektori i Hetimeve në kuadër të Stacioni Policor...

Lajmet e Fundit