2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Po vazhdon rregullimi i trotuareve me kalldrëm në unazën rrugore të Prizrenit

Rregullimi i trotuareve me kalldrëm në unazën rrugore të Prizrenit po vazhdon.

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se aktualisht po punohet me dinamikë të paraparë në cepin që prekë dy rrugët “Remzi Ademaj” dhe “Adem Jashari” (Hotel Theranda).

“Varësisht kushteve të sivjetme atmosferike, ky projekt do të vazhdoj me shtrirjen e kalldrëmit deri në Shtëpinë e Bardhë. Vlen të theksohet se ky kalldrëm është nga materiali vullkanik i cilësisë më të lartë, me të cilin janë punuar shumë sheshe të metropoleve evropiane”, ka njoftuar Komuna e Prizrenit.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

Kush është ish i burgosuri “i rrezikshëm” që u kap sot për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Një i vdekur, një i plagosur e dy të arrestuar është bilanci i operacionit të sotëm policor për rastin e grabitjes së armatosur në...

226-vjetori i lindjes së Naum Veqilharxhit, ideologu që krijoi alfabetin dhe botoi abetaren e parë të shqipes

Ideologu i parë i Rilindjes Kombëtare Shqiptare, mendimtar i shquar, iluminist e veprimtar i shkollës shqipe. Lindi në Vithkuq të Korçës, ku kaloi fëmijërinë. Para...

Lajmet e Fundit