14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

E diela sjell dy ndeshje derbi në Superligë

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e fundit (28) në Superligën e Kosovës në basketboll, që ishte një nga më interesantet dhe më të barabartat në basketboll.

Gjatë ditës së djeshme u zhvilluan dy takime, ndërsa sot do të jenë në program edhe dy ndeshje të tjera.

Rahoveci dhe Golden Eagle Ylli përballen në duelin direkt për vendin e dytë, shkruan Gazeta Express.

Të dy skuadrat kanë grumbulluar nga 44 pikë dhe është përballje vendimtare për pozitën e dytë që siguron gjysmëfinale e “Play-off”-it.

Sfida e fundit është ndërmjet Pejës dhe Vëllaznimit. Pejanët kanë siguruar vendin e katërt, derisa skuadra kuqezi është e fundit dhe ende shpreson në mbijetesë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit