25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

E motra në luftë me kancerin, vëllai pret flokët që të mos ndihet e vetme

Kohen Bowden nuk kishte nevojë për fjalë për t’i thënë motrës së tij të vogël Lula Beth, e cila është duke luftuar kancerin, se ai është aty për të. Kohen vendosi që t’i qethë flokë plotësisht, pasi motra e tij u diagnostikua me kancer. Lula Beth duhej t’i nënshtrohej një operacioni si dhe të kryente disa trajtime kimioterapie, sipas Bright Side.

Brother Lets 3-Year-Old Sister Shave His Head, So She Doesn’t Feel Alone While Battling Cancer

Pasi Kohen zbuloi se motra e tij do të duhej të priste flokët, ai kërkoi të bënte të njëjtën gjë. Jo vetëm kaq, ai madje lejoi që motra e tij 3-vjeçare t’i priste ato. Nëna e tyre, një fotografe me profesion, kapi këtë moment të veçantë mes tyre dhe ndau fotot e çmuara në internet, shkruan abcnews.al.

Brother Lets 3-Year-Old Sister Shave His Head, So She Doesn’t Feel Alone While Battling Cancer

Nëna e 3-vjeçares rrëfen momentin ku i është dashur t’i shpjegojë së bijës se duhet të priste flokët, dhe për habinë e saj, përgjigjja e Lula Beth ishte: “Le ta bëjmë tani!“. Ajo tregon se vendosi të përcjellë një mesazh në internet duke shkruar: “Kanceri është i ashpër! ? Luftoni si një fëmijë.” Luftoni si lulja ime. Ajo është heroina ime. Ajo ishte e destinuar të luftonte dhe të frymëzonte.

Brother Lets 3-Year-Old Sister Shave His Head, So She Doesn’t Feel Alone While Battling Cancer

Brother Lets 3-Year-Old Sister Shave His Head, So She Doesn’t Feel Alone While Battling Cancer

Brother Lets 3-Year-Old Sister Shave His Head, So She Doesn’t Feel Alone While Battling Cancer

Më Shumë

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit