13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Kompletohen çiftet çerekfinaliste në Champions League

Pas përfundimit të dy ndeshjeve të fundit në raundit  1/16-ave, të cilat u luajtën mbrëmjen e sotme, ku kualifikuan Barça dhe Bayern Munich pasi mposhtën Napolin dhe Chelsean, ne tashmë dimë dhe tabelën e Finalit 8 që do të zhvillohet nga 12 gusht.

Do të fillojë me takimin midis Atalanta dhe PSG. Turneu do të mbahet deri më 23 gusht, ditën e finales. Për kujtesë, të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në Lisbonë.

Image

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Lajmet e Fundit