17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Edhe Libia e njohu Kosovën

Libia-flamuriLibia është shteti i radhës që e ka njohur pavarësinë e vendit, vetëm pak orë pasi këtë e konfirmoi Grenada.

Lajmi është konfirmuar pas takimit mes Kryeministrit Thaçi dhe homologut të tij nga Libia.

“Kemi pranuar edhe njohjen e dytë gjatë ditës se sotshme, ku pas njohjes së Kosovës nga shteti mik Grenada, Kosova tani u njoh edhe nga Libia” ka thënë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot mbahet koncerti “Shkurte Fejza – 50 vjet, Zëri i Kombit”

Sot në orën 20:00, në sallën e madhe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve, do të mbahet koncerti  “Shkurte Fejza – 50 vjet, Zëri...

Sot mbyllet edicioni i 24-të i Panairi të Librit

Për pesë ditë me radhë po mbahet edicioni i 24-ët i Panairit të Librit në Prishtinë. E sot është dita e fundit ku të interesuarit...

Lajmet e Fundit