17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Edhe Libia e njohu Kosovën

Libia-flamuriLibia është shteti i radhës që e ka njohur pavarësinë e vendit, vetëm pak orë pasi këtë e konfirmoi Grenada.

Lajmi është konfirmuar pas takimit mes Kryeministrit Thaçi dhe homologut të tij nga Libia.

“Kemi pranuar edhe njohjen e dytë gjatë ditës se sotshme, ku pas njohjes së Kosovës nga shteti mik Grenada, Kosova tani u njoh edhe nga Libia” ka thënë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj nënshkruan memorandum bashkëpunimi me “Liria” dhe “Handikos Prizren”

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit dhe sensibilizimit për personat me aftësi të kufizuara dhe në kuadër të aktiviteteve të këtij muaji, kryetari Shaqir Totaj...

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit