2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Edhe një i vdekur nga ethet hemorragjike

RriqratNë Klinikën Infektive të QKUK-së, njoftohet se sot ka vdekur edhe një pacient nga Ethet hemoragjike.

Personi që ka vdekur është nga komuna e Malishevës. Deri më tani nga infeksioni i rriqrave nga 8 të vdekur, 5 janë nga komuna e Malishevës njoftojnë zyrtarë të QKUK-së.

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo. Wolves do të paguajë një...

Lajmet e Fundit