10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Edhe Zafir Berisha e përkrahë Limajn

ZafirBerisha11-14Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, ka paralajmëruar se në zgjedhjet nacionale rrugëtimin e tij politik mund ta vazhdoj përkrah ish-deputetit të PDK-së, Fatmir Limaj.

Berisha tha se në zgjedhjet nacionale BD-ja do të mund të krijojë koalicion me iniciativën politike që pritet ta formoj Limaj.

“Ne jemi miq prej kohësh dhe gjatë takimeve të cilat i kemi zhvilluar kemi biseduar se si do të mund t’i bashkërendonim punët për zgjedhjet nacionale. Unë jam i gatshëm për t’i hyrë garës, për më tepër si bashkëpunëtor i dy figurave të njohura të skenës politike Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit”, ka thënë Berisha për Telegrafin.

Deputeti Fatmir Limaj, ditë më parë ka deklaruar se ai më nuk është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. “Nga viti 2012 unë më nuk e kam parë vetën pjesë të PDK-së. Pra, sot edhe publikisht dhe formalisht e them se e pushoj aktivitetin tim në PDK. Ne shumë shpejt do të dalim me një ofertë të re politike para qytetarëve të Republikës së Kosovës”, kishte deklaruar Limaj.

Më Shumë

Rahovec: Një burrë sulmohet nga disa persona, bëhet për spital

Një person është sulmuar fizikisht të shtunën në Rahovec nga disa persona.   Viktima është në gjendje të rëndë dhe gjendet në spitalin rajonal të Gjakovës. Vëllai...

Ballkani mposhti Malishevën

Skuadra e Ballkanit e mposhti Malishevën me rezultat 3-2, në ndeshjen e mbetur të javës së parë në Superligën e Kosovës në futboll. Malisheva befasoi...

Lajmet e Fundit