-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Edukimi dhe Gjuha Angleze,programet me të preferuar në UPZ

UPZ 45Fakulteti i Edukimit dhe Gjuha Angleze, janë programet që më së shumti preferohen nga kandidatët në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren.

Sekretari i Përgjithshëm i UPZ-së,Adem Sallauka,tha se interesimi për t’u regjistruar në këtë institucion të arsimit të lartë është tejet i madh.

“Ky institucion ka kuadro dhe hapësira të mjaftueshme për një funksionim sa më të suksesshëm,përkundër sfidave të ndryshme që përballemi”.

Edhe akreditimi i programeve të reja,vlerësohet një e arritur e këtij universiteti.

Aplikimi onlin për regjistrim në Universitetin e Prizrenit do të përfundojë me 18 korrik,ndërsa afati i dytë i konkursit ende nuk është përcaktuar. Këtë vit në UPZ “Ukshin Hoti” do të regjistrohen edhe 3 mijë studentë të rinj/TV Prizreni/

Më Shumë

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Lajmet e Fundit