27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Ekrem Kastrati uron qytetarët për festat e Nëntorit

Në prag të festave të 28 nëntorit, kryetari i ri i Malishevës, Ekrem Kastrati, sot, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe në Malishevë, në Kleçkë dhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz, për të nderuar të gjithë dëshmorët në festën më të madhe të kombit shqiptar, festën e Flamurit.

“Si kurrë më parë popullit shqiptar i duhet unitet në funksion të ruajtjes dhe promovimit të vlerave tona kombëtare dhe të vërtetës sonë historike”, ka shkruar Kastrati në profilin e tij zyrtar në FB.

Gjithashtu, Kastrati ka thënë se, në këtë ditë të shënuar kujtojmë të gjithë ata që i shërbyen kësaj date ndër shekuj.

Më Shumë

Zafir Berisha kujton betejën për liri a vdekje në Vërri të Prizrenit, 26 vjet më parë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në rajonin e Prizrenit, Zafir Berisha – Zafa, ka kujtuar 26 vjetorin e betejës në Vërri të...

Prizren: Gjuan me armë në aheng familjar, ndalohet për 48 orë

Policia e Kosovës njofton se sot përmes rrugëve operative ka pranuar informacion se në një aheng familjar në qytetin e Prizrenit ka të shtëna...

Lajmet e Fundit