14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Ekzekutohen pagesat e subvencioneve për biznese dhe OJQ në Prizren

Drejtoria për Ekonomi dhe Financa në Komunën e Prizrenit ka njoftuar se tanimë ka përfunduar ekzekutimi i pagesave për biznese dhe OJQ, që kishin përfituar nga subvencionet e vitit 2020.

“Këto mjete financiare nuk ishin transferuar për shkak të limitit bankar të shtetit dhe për shkak të gabimeve në dokumentacionet e dorëzuara për pagesë. Kujtojmë se Komuna e Prizrenit kishte ndarë 1.1 milion euro subvencione me qëllim të përkrahjes së bizneseve dhe OJQ-ve të dëmtuara ekonomikisht për shkak të pandemisë Covid-19, nga e cila kanë përfituar 1117 biznese dhe 65 organizata e individë”, ka njoftuar Komuna e Prizrenit.

Më Shumë

Raportohen sulme me dronë në të gjithë Ukrainën

Forcat ruse lëshuan 20 sulme me raketa gjatë 24 orëve të fundit në rajonet Dnipropetrovsk, Zaporizhja dhe Harkiv, tha Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe...

Himnet në ankand

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit