12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Eminem ofron vakte falas për punonjësit e shëndetësisë

I gjithë stafi i punonjësve të një spitali në Detroit kanë kaluar një mbrëmje vërtetë të këndshme pasi vetë reperi i njohur Eminem ka gatuar për ta.

Për tu ardhur sadopak në ndihmë bluzave të bardha, Eminem u ka ofruar atyre një vakt falas që i’u është dërguar në spital, gjatë kohës kur ata punonin. Ky gjest ka surprizuar të gjithë mjekët, infermierët dhe sanitarët e spitalit që janë në vijën e parë të luftës kundër Covid-19. “Mom’s Spaghetti” (spagetit e mamasë) siç thuhet edhe në këngën e tij “Lose Yourself”, shkruhej në etiketën e ngjitur në kavanozat ku ishin futur makaronat si një mënyrë për të bërë edhe pak humor.

Pak ditë më parë artisti ka festuar 12 vjetorin e të qenurit esëll dhe jo nën ndikimin e substancave narkotike apo alkoolit.

Më Shumë

Zelensky i kërkon parlamentit të Ukrainës ta sanksionojë Iranin për 50 vjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i ka kërkuar parlamentit të vendit të vendosë sanksione ndaj Iranit për 50 vjet. Duke cituar një projekt-rezolutë, gazeta ukrainase...

Bie çmimi i vezëve në Kosovë, ja sa kushtojnë tash

Këto ditë në tregjet kosovare të të gjitha llojeve (në shitore të specializuara, në minimarkete, markete dhe megamarkete, në tregje të gjelbra) po vërehet...

Lajmet e Fundit