7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Eqrem Kryeziu synon përsëri Kuvendin

EqremKryeziu-ldkGarës për deputetë të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës do t’i hyjnë ish-kryetarët e komunave, të cilët kanë humbur besimin e elektoratit në zgjedhjet e fundit lokale.

Sipas burimeve të gazetës “Zëri” luftë e ashpër tashmë po zhvillohet për përfshirje në listat e subjekteve politike për zgjedhjet parlamentare 2014.

Në listën e LDK-së për deputetë përsëri do të gjendet emri i ish-kandidatit për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu.

Ndërsa, sipas të gjitha gjasave në listën e partisë më të madhe në vend (PDK) për deputetë pritet të jenë ish-kryetari i Gjilanit, Qemajl Mustafa, ish-kreu i Mitrovicës, Avni Kastrati dhe ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja.

Më Shumë

Berisha në 10 vjetorin e Nismës: Ne po vijmë!

Nisma Socialdemokrate ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të saj. Kryetari i këtij subjekti politik në Prizren, Zafir Berisha, ka paralajmëruar rikthimi në pushtet...

Havzi Nela, zani kushtrues i një shpirti ngadhënjimtar

Në ndërmendjen e përvjetorit të lindjes së poetit, tuj kumtu mirënjohje për krejtçfarë ai e shkroi me gjak mbrojti me kalvar, ngucemi tash me...

Lajmet e Fundit