15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Erdogan thotë se e duan rritjen e njohjeve për Kosovën: Do t’i diskutojmë këto çështje edhe me Presidentin Biden

Kështu ka bërë të ditur vet ai, në një konferencë për shtyp, të cilën e mbau para vizitës në Republikën Turke të Qipros së Veriut, përcjell klankosova.tv.

”Për Kosovën duam të rrisim numrin e njohjeve, i cili aktualisht është 114, edhe më shumë”, është shprehur Erdogan.

Siç shkruan Reuters, ai tutje ka shtuar se për njohjen e Kosovës do të diskutojë edhe me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden.

”Ne do t’i diskutojmë këto çështje në takimin tim me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në Asamblenë e Përgjithshme të OKB këtë vit. Le të punojmë së bashku për njohjen e Kosovës. Unë do t’ua propozoj këtë atyre”, u shpreh Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Më Shumë

Dua Lipa shfaqet nudo në rrjetet sociale (foto)

Dua Lipa është vazhdimisht aktive në rrjetet sociale, duke postuar fotografi dhe video kryesisht nga ngjarjet e saj muzikore. Mirëpo së fundmi, këngëtarja kosovare me...

Duda Balje zhgënjehet me Kurtin, Lumir Abdixhiku ia hapë dyert e bashkëpunimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në zyrat e LDK-së deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje. Sipas njoftimit të...

E diela me diell

Lajmet e Fundit