14.8 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

Ermal Meta drejt fejesës, kush është vajza që i ka rrëmbyer zemrën

Ermal Meta ishte i ftuar në një lidhje ‘skype’ me programin e pasdites, ‘Ftesë në pesë’ me Bieta Sulon.

Ai rrëfeu se do jetë shpejti në një koncert në Tiranë ku do këndojë para publikut shqiptar në Air Albania.

Bieta e ngacmoi edhe për personin e zemrës duke e pyetur: “A do kesh një person special në audiencë?”

Ermali qeshi dhe me emocion pranoi: “Po e kam, mbase jemi fejuar”.

Këngëtari është prej kohësh i dashuruar me Chiara Sturda, e cila i ka marrë zemrën dhe tashmë lidhja e tyre ka kaluar në një tjetër fazë.

Image

Image

Image

Më Shumë

24 policë kanë vdekur nga Covid-19, Sveçla bën të ditur se janë vaksinuar rreth 8 mijë pjesëtarë

Me rastin e 22-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës  është mbajtur ceremoni solemne për nder të shënimit të kësaj dite, raporton Ekonomia Online. Fillimisht...

Shqipëria, për fitore ndaj San Marinos

Fitorja ndaj Hungarisë ndez edhe një herë shpresën e Shqipërisë për ta synuar zonën “play-off” në kualifikueset e Botërorit, sigurisht një mision jo i...

Çfarë do të ndodhi me të ardhmen e Eriksenit te Interi?

Christian Eriksen raportohet se duhet të kryejë disa teste mjekësore me kardiolog danez muajin e ardhshëm, me shpresën se mund të fillojë stërvitjet muajin...

Nait Hasani përmbyll misionin e tij si ambasador në Tiranë

Nait Hasani e ka përmbyllur misionin e tij si Ambasador i Kosovës në Shqipëri. Në ditën përmbyllëse, Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj e ka falëndëruar...

Marina Vjollca publikon foto të tjera me barkun e rrumbullakosur

Çifti i njohur i skenës shqiptare, Marina Vjollca dhe Getoar Selimin, janë duke i shijuar pushimet së bashku. Ditë më parë, moderatorja e bukur dhe...

Dy të mitur ndalohen për kalim ilegal të kufirit

Dy të mitur janë ndaluar në Kosovë për kalim ilegal të kufirit gjatë 24 orëve të fundit. Në fshatin Krushevc të Dragashit të hënën është...

Biden shpërdoron marrëveshjen historike të Trump për negociatat Kosovë-Serbi

Richard Grenell Një vit më parë, më 4 shtator, bota festoi nënshkrimin e Marrëveshjes së Normalizimit Ekonomik Kosovë-Serbi në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë....

Ngjarja e paralajmëruar për sot në Prizren

Sot mbahet mbledhja e pestë e rregullt për vitin 2021 të Kuvendit Komunal të Prizrenit. (Salla për mbledhjet e Kuvendit të Komunës, tek Shtëpia e...

Totaj premton mbështetje për bizneset e Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar disa biznese me c’ rast ka dëgjuar nga afër problemet me të cilat...

Gazetari francez pyet Fishtën se pse shqiptarët janë hajdutë, kjo ishte përgjigja e Fishtës

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj Fishtes këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam dëgjuar...

E rrahu babain e tij, arrestohet djali nga Dragashi

Është arrestuar një person në Dragash, pasi i njëjti e rrahur babain e tij. Në raportin 24 orësh të policisë, thuhet se viktima ka pranuar...

SHBA përgënjeshtron njoftimet se në Kosovë po dërgohen afganë “të papranueshëm”

Ambasada amerikane në Prishtinë ka përgënjeshtruar njoftimet se po dërgon në Kosovë persona që nuk kanë arritur të kalojnë procesin e sigurisë dhe kanë...

Spitali i Prizrenit, 171 pacientë në trajtim nga COVID-19

Bazuar në raportin 24-orësh të klinkave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 1171 pacientë, 38 më pak se një ditë...

Ylli pa problem kalon në gjysmëfinale

Golden Eagle Ylli ka kaluar në gjysmëfinale të Superkupës, duke mundur Bashkimin me shifrat 93:73 (20:18, 24:11, 17:24, 32:20). Fillimi i ndeshjes ishte i baraspeshuar...

Zyrtare: Pjanic bashkohet me kampionin turk, Besiktas

Miralem Pjanic është larguar nga Barcelona pas një viti qëndrim në Camp Nou. Në fakt ka qenë një vit i tmerrshëm për boshnjakun, që nuk...

Emily Ratajkowski bën një kthim triumfues në shfaqjen e “Savage X Fenty”, gjashtë muaj pasi u bë nënë

Ajo u bë nënë për herë të parë në mars të këtij viti. Por, kjo nuk e ka ndaluar modelen e njohur, Emily Ratajkowski, që...

Lajmet e Fundit