14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

EULEX: Nuk ka pasur takim Williamson-Thaçi

EULEX-kosoveEULEX ka konfirmuar se Prokurori Clint Williamson nuk është takuar dje me Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Zëdhënësi i EULEX, Blerim Krasniqi, konfirmoi për lajmi.net se “dje nuk ka pasur takim në mes të Kryeministrit Hashim Thaçi dhe Prokurorit Clint Williamson.”

Sipas tij, Willimanson, udhëheqës i Task Forcës Speciale të Hetimit (SITF) gjatë qëndrimit në Prishtinë, është takuar me ministrat Hajredin Kuçi dhe Bajram Rexhepi.

“Gjatë vizitës në Kosovë, Williamson ka qenë i shoqëruar nga Udhëheqësi i EULEX’it, Bernd Borchard. Ata kanë zhvilluar takime të martën me Hajredin Kuçin dhe Bajram Rexhepin”, ka thënë zëdhënësi Blerim Krasniqi.

Më Shumë

Vazhdon seanca e Kuvendit, në rend dite rezoluta rreth grevës në vend

Kuvendi i Kosovës sot do t`i vazhdojë punimet e seancës në të cilën do të jetë në rend dite edhe rezoluta e propozuar nga...

Problemet e Petro Markos dhe kërkesa e Ramiz Alisë: Në Kosovë kurrë mos dërgoni dorëshkrime

Në vjeshtën e vitit 1973, Petro Marko ka botuar romanin “Një emër në katër rrugë”, që qëndroi në treg vetëm pak javë. Fati i...

Lajmet e Fundit