3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

EULEX: Nuk ka pasur takim Williamson-Thaçi

EULEX-kosoveEULEX ka konfirmuar se Prokurori Clint Williamson nuk është takuar dje me Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Zëdhënësi i EULEX, Blerim Krasniqi, konfirmoi për lajmi.net se “dje nuk ka pasur takim në mes të Kryeministrit Hashim Thaçi dhe Prokurorit Clint Williamson.”

Sipas tij, Willimanson, udhëheqës i Task Forcës Speciale të Hetimit (SITF) gjatë qëndrimit në Prishtinë, është takuar me ministrat Hajredin Kuçi dhe Bajram Rexhepi.

“Gjatë vizitës në Kosovë, Williamson ka qenë i shoqëruar nga Udhëheqësi i EULEX’it, Bernd Borchard. Ata kanë zhvilluar takime të martën me Hajredin Kuçin dhe Bajram Rexhepin”, ka thënë zëdhënësi Blerim Krasniqi.

Më Shumë

Era Istrefi ia vë flakën rrjetit me pamjet me postimet e fundit

Era Istrefi është padyshim ndër emrat më të përfolur në media rozë. Së fundmi, artistja ka sjell disa fotografi të bukura për ndjekësit. Era dukej tejet...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Lajmet e Fundit