37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

EULEX: Siguria është garantuar

EULEX-kosoveSipas vlerësimit preliminar lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve komunale të 1 dhjetorit në Kosovën veriore, të tre ofruesit e sigurisë, përfshirë Policinë e Kosovës (PK), EULEX-in dhe KFOR-in, i kanë përmbushur detyrat e veta në mënyrë profesionale.

Siguria në veri gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar komune në pjesën veriore të Mitrovicës, dhe gjatë rivotimit të pjesshëm në Zveçan, është garantuar, dhe PK-ja, KFOR-i dhe EULEX-i, në rolet e veta si reagues të parë, të dytë dhe të tretë, e kanë siguruar mjedisin dhe lirinë e lëvizjes për gjithë njerëzit e Kosovës, në përputhje me mandatet e veta.

“Jam shumë e kënaqur me rregullsinë gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar komune. Edhe këtë herë patëm një bashkërendim të shkëlqyeshëm mes EULEX-it, PK-së, KFOR-it dhe OSBE-së”, tha Joelle Vachter, ushtruese e detyrës së Shefit të Misionit EULEX në Kosovë.

Më Shumë

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij. Gëzimin që pati...

Pranohen 12 mjekë të rinj në Prizren

Qendra e Mjekësisë Familjare në Prizren ka pranuar 12 mjekë të rinj. Drejtori I QKMF-së, Xhevat Elezkurtaj tha se këta mjekë do t'i mbulojnë shërbimet...

Lajmet e Fundit