0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën.

“BE duhet të mbajë premtimin e saj dhe të tregojë se Ballkani Perëndimor ka një shans realist për të avancuar në rrugën për BE. Sllovenia është një avokate e fortë e dhënies së statusit kandidat për Bosnjën, liberalizimit të vizave për Kosovën, dhe e hapjes së kapitujve të rinj me Serbinë dhe Malin e Zi”, ka shkruar Fajon në Twitter.

Më Shumë

Ushtrojnë dhunë psiqike ndaj nuses së djalit të tyre në Prizren, intervistohen vjehrrit

Një femër ka raportuar se në vazhdimësi ka dhunë psikike nga vjehrrit e saj. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur...

Kosova drejt federalizmit, njohja reciproke as në qendër e as në thembër!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Zajebnica nuk kalon, kalon, kalon: Asociacioni i komunave të Serbisë në Kosovë ishte kundërshtuar nga të gjithë ata që donin...

Lajmet e Fundit