3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Familjarët e rehatuar të LDK-së

Mustafa, hamiti beqiri LDK2Sami Hamiti prin me numrin e familjarëve të punësuar në sektorët kyçë të komunës
Gra, vëllezër, mbesa e të afërm të tjerë të ish pushtetarëve të Prishtinës, janë punësuar në pozita të rëndësishme në ndërmarrjet publike komunale. Ish kryesuesi i Asamblesë, Sami Hamiti, është kampioni me numrin e familjarëve të punësuar në sektorët kyçë të komunës më të madhe në vend – shkruan gazeta Zëri.

Jo keq me punësime të familjarëve në nivel lokal nuk e ka lënë as ish kryetari Ismet Beqiri, i cili vëllanë e tij e ka punësuar si udhëheqës sektori të pronës, nga i cili varen shfrytëzimi dhe qiraja e lokaleve afariste.

Edhe pasardhësi i Beqirit në komunë, Isa Mustafa, e ka punësuar mbesën.

Kryeshefi i Kompanisë Regjionale të Mbeturinave “Pastrimi”, Feim Salihu, që është djali i tezës së Sami Hamitit, njihet për punësime të mëdha që kanë ndodhur në kohën e tij, duke e rritur numrin e punëtorëve të ndërmarrjes për më tepër se 100 veta.

Më Shumë

Kryeziu-Ramaj për Fatmir Limajn: Ishe shpresa, tani je shpëtimi i Kosovës

Besartë Kryeziu – Ramaj, kryetare e Gruas së Nismës Socialdemokrate, ka postuar në rrjetin social në “Facebook”, një fotografi me liderin e Nismës, Fatmir...

Vdes ish-kryetari i Rahovecit

Ka vdekur ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska. Këtë e ka bërë të ditur kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi. Ai ka thënë...

Lajmet e Fundit