5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike për medaljen e dytë të artë të Kosovës: Arritje të pabesueshme

Xhudistja Nora Gjakova, i ka siguruar Kosovës medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo dominoi në kategorinë deri në 57 kilogramë, për t’u shpallur kampione olimpike. Kështu, ajo iu bashkua Distria Krasniqit dhe Majlinda Kelmendit si kampionet e vetme olimpike nga Kosova.

Ky sukses u përmend edhe në faqen zyrtare të Lojërave Olimpike.

“Nora Gjakova – kampione olimpike. Trendi legjendar vazhdon për ekipin kosovar të femrave, teksa Nora rrëmben medaljen e tretë për Kosovën në Lojërat Olimpike – të trija në xhudo”.

Ky sukses i jashtëzakonshëm u vlerësua shumë edhe nga faqja zyrtare e Lojërave Olimpike. Në një koment të bërë ata shkruan: “Arritje e pabesueshme”.

Më Shumë

KKSB-ja diskuton për sigurinë e shkollave në Prizren

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), i kryesuar nga Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, sot, mbajti takimin e tretë në sallën...

Veliaj e pret në takim Smajl Latifin, pajtohen për bashkëpunim të dyanshëm

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, është pritur në takim nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Latifi ka treguar se në këtë takim u pajtuan për...

Lajmet e Fundit