30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Fatmir Limajt i shtohet një deputet – Haxhi Shala zë vendin e Idriz Vehapit

Fatmir-limajKandidati i PDK’së për Kryetar të Rahovecit, Idriz Vehapi ka fituar përballë kandidatit të AAK’së, Smajl Latifit,shkruan Express.

Kjo fitore, megjithëse e rëndësishme për PDK’në, në fakt kjo parti është dëmtuar me këtë fitore, sepse vendin e Vehapit do ta zë Haxhi Shala një prej komandantëve të njohur të UÇK’së dhe mik i Fatmir Limajt i cili është në listën e pritjes.

Më Shumë

Imazhet skandaloze të Andrea Bocellit gjatë pushimeve, i dalin të pasmet pasi gruaja e tij e zhveshi gjatë hipjes në jaht

Legjenda e operës, Andrea Bocelli, pati një moment shumë të sikletshëm gjatë pushimeve të tij verore. Tenori italian, 63 vjeç, po ngjitej në një jaht...

“Dil prej shpisë, se t’prej edhe e pi gjakun tënd”/ Djali bashkë me gruan e kërcënojnë dhe rrahin nënën e moshuar

Në një familje në lagjen ‘Arbana’ të Prizrenit, djali bashkë me nusen e tij, dyshohen se kanë keqtrajtuar nënën e moshuar. Sinjali mëson se rastin...

Lajmet e Fundit