31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Fest Film Kosova, sot shfaqen 10 filma

FestFilmKosova-Hyjnesha ne FronFilmi i metrazhit të shkurtër nga Rumania “Wonderland” do jetë filmi i parë i ditës së sotme nga 10 të tillë që do shfaqen gjatë gjithë ditës në Teatrin Kombëtarë të Kosovës, në kuadër të Fest Film Kosova – Hyjnesha në Fron.

“Wonderland” për shikuesit do të jepet në ora 11:30. Pas këtij filmi, radhën do ta ketë filmi maqedonas “Last connffession”, për tu pasuar nga filmi afganistanez “Buzkashi Boys”.

Pas këtyre tre filmave shikuesit do kenë mundësi të bashkëbisedojnë me producentin dhe skenaristin e njohur botërorë Christoper Miles dhe aktorin, shkrimtarin dhe producentin Michael Sarne.

Në ora 14:30 do jepen edhe filmat “Murk Light”, “Pawnshop”, “Family Pictures”, “Closly”, “Archive”. Pas filmave të metrazhit të shkurtër, do lihet vend edhe për filmat e metrazhit të gjatë, ku në ora 17:00 do shfaqet filmi “Skopje Remixed” dhe në ora 20:00 “The Little Love God”.

Përndryshe festivali ka karakter ndërkombëtar dhe të gjithë filmat do të shfaqen në gjuhën angleze.

Më Shumë

Fillon renovimi i tërësishëm i katit të parë të objektit të Administratës Komunale në Prizren

Ka filluar renovimi i tërësishëm i katit të parë të Objektit të Administratës Komunale, të cilat punime po zhvillohen me intensitet të lartë për...

Vdes një person në Malishevë, rasti po hetohet

Një person ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

Lajmet e Fundit