16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Filloi “Festivali i Ushqimit” në Korçë

Birra-festFilloi “Festivali i Ushqimit”, në qytetin e Korçës. E kthyer tashmë në një traditë, gjatë verës Bashkia Korçë, në bashkëpunim me restorantet dhe piceritë e qytetit, organizon këtë aktivitet.

Prej datës 24 Korrik deri në 30 Shtator çdo të mërkurë do të ketë oferta speciale, në restorante dhe taverna mund të shijosh dreka dhe darka jashtë me miqtë dhe familjarët. Pjesëmarrës në këtë aktivitet janë bërë shumë biznese, të cilat do t’ju shërbejnë klientëve me një menu të pasur, gatime tradicionale dhe një shërbim të shpejtë dhe të kulturuar.

Ky është viti i dytë që zhvillohet ky aktivitet, i cili duhet thënë se vitin e kaluar ka rezultuar shumë i suksesshëm. Ofertat e picerive dhe restoranteve gjatë gjithë verës së kaluar ka bërë që shumë qytetarë korçarë, por edhe turistë të huaj, të shijonin ushqimet tradicionale në këto ambiente. Deri në datën 30 Shtator “Festivali i Ushqimit” do t’u japë mundësi të gjithëve të hanë më mirë dhe më lirë.

Më Shumë

Edi Rama takon presidentin e Turqisë, Erdogan

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar sot me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, në vizitën që po zhvillon në shtetin e Turqisë. “Takim...

‘Është mënyrë jetese’, Balje: Vajzat myslimane nuk dinë të jetojnë pa shami

Duda Balje, deputete e kuvendit të Kosovës e cilësoi të padrejtë urdhrin administrativ që nuk lejon vajzat të mbajnë shami në shkollë. Balja tha se për...

Lajmet e Fundit