3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Fillojnë bisedimet në mes të Ukrainës dhe Rusisë në Turqi

Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergei Lavrov, është takuar me homologun e tij ukrainas, Dmytro Kuleba, në Turqi, të enjten.

“Takimi ka filluar”, u ka thënë gazetarëve, zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova.

Takimi është ndërmjetësuar nga ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu.

Pamjet nga takimi, të publikuara nga Zakharova, kanë shfaqur delegacionet përballë njëri-tjetrit në tryezën e bisedimeve./rel

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është arrestuar në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Ai ka qenë I kërkuar nga gjykata. Njoftimi I policisë Fsh. Malësi e Re 26.11.2022 –...

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

Lajmet e Fundit